HYATT, APPLE LEİSURE GROUP’U SATIN ALDI

Hyatt Hotels, herşey dahil’e yatırım yaptı

Türkiye’de de otel işleten Hyatt Hotels, KKR ve KSL Capital Partners’ın elindeki bir Amerikan turizm grubu olan Apple Leisure Group’u (ALG) 2,7 milyar Dolar’a (2,3 milyar euro) peşin olarak satın almak için anlaşma imzaladı.

Hyatt CEO’su Mark Hoplamazian “ALG mülklerinin eklenmesi Hyatt tatil köylerini ikiye katlayacak. ALG’nin lüks markalar portföyü, her şey dahil segmentindeki liderliği ve geniş yeni tatil köyleri portföyü, Avrupa dahil olmak üzere yeni ve mevcut pazarlara erişimimizi genişletecek ve sektördeki oda lideri olarak net büyümemizi daha da hızlandıracak”dedi

ALG kim?

ALG, 10 ülkede 33.000’den fazla oda ile Amerika’daki en büyük her şey dahil lüks tatil köyü portföyüne yönetim hizmetleri sağlayan AMResorts otel yönetim platformuna sahip.

Portföyü, 2007’deki dokuz resorttan 2021’de kapatacağı yaklaşık 100 mülke çıkarak büyüdü. Geliştirme sürecine yeni oteller ekleyecek 24 projesi bulunmakta.

Portföyü, Secrets Resorts & Spa, Dreams Resorts & Spas, Breathless Resorts & Spas ve Zoëtry Wellness & Spa Resorts markalarının yanı sıra Avrupa’daki eğlence destinasyonlarına yayılan Alua Hotels & Resorts markasını içeriyor.

İşlemin tamamlanmasının ardından Hyatt, dünyadaki en büyük her şey dahil lüks resort portföyüne sahip olacak, resort segmentindeki küresel varlığını ikiye katlayacak, Meksika ve Karayipler’deki en büyük lüks otel işletmecisi olacak ve Avrupa’daki varlığını genişletecek.

Nasıl ödeyecek?

Hyatt, otel satın alımının %80’inden fazlasını, yaklaşık 1 milyar dolarlık mevcut nakit ve yeni borç finansmanını birleştirerek, geri kalanını ise yaklaşık 500 milyon dolarlık öz kaynak finansmanı ile finanse etmeyi bekliyor.

Bir yanıt yazın