İTALYAN TURİZMİ TARIM VE GIDA İLE BAĞINI GÜÇLENDİRİYOR

İtalya’da Tarım-gıda sektörü ile entegre bir turizm tedarik zincirinin geliştirilmesi için ortaklık başlatıldı.

İtalya turizm için tarımda ne yapacak?

Anlaşmayla, İtalyan KOBİ’lerine 5 milyar Avroluk tavan ve özel danışmanlık hizmetleri sağlayan UniCredit girişimi “Made4Italy” faaliyetlerinin bir parçası.

Salgının hızlandırdığı İtalyan gezginlerin yeni alışkanlıklarını ve ihtiyaçlarını analiz eden Nomisma-UniCredit Turizm Gözlemevi’nin sonuçları açıklandı.

Salgın sonrası İtalya’da ekonominin canlanması için Turizm ve Tarımsal Gıdayı bir motor  güç olarak ele alan ülke,  bu amaçla UniCredit ve Ulusal Turizm Ajansı (ENIT), İtalyan turizmini yeniden başlatmak ve desteklemek için ortak eylemler gerçekleştirmeyi amaçlayan bir anlaşma imzaladı.

Anlaşma ne öngörüyor?

Yapılan anlaşma, iki sektördeki şirketler için büyüme fırsatları sunabilecek girişimlerin ve projelerin iyileştirilmesini amaçlanırken 2019-2021 üç yıllık döneminde İtalyan KOBİ’lerine 5 milyar avroluk bir tavan tahsis etmekte ve sadece turistik yerleri değil, aynı zamanda bölgelerimizin sanat, kültür, sürdürülebilirlik gibi diğer temel varlıklarını da güçlendirmeyi amaçlayan konaklama tesisleri ve tarımsal işletmeler arasında ortak bir teklif sunabilen, seçilen projelerin ihtiyaçlarına adanmış özel bir danışmanlık hizmetini de içeriyor.

Bir yanıt yazın