TUI, Rusya’da da otel işletmecisi olacak mı?

Örnek model Türkiye mi olacak?

TUI Rusya 2021’de Krasnodar bölgesinde bazı otellerin işletmesini almayı planlıyor.

Genel Müdürü Taras Demura’nın açıklamalarına göre; şirket, özellikle Rusya pazarında yayılabilecek Fun & Sun ve Smart gibi markalara değinerek, “Şimdi, yurtdışında çalıştığımız farklı konseptleri uygulamak için Krasnodar Bölgesi’ndeki otellerin yönetimini devralma olasılığını araştırıyoruz. Türkiye ve G.Kıbrıs’ta geçirdikleri dönemde çok popülerdi. Tur operatörünün başı, yerel işletmeyle birlikte gerekli düzeyde standartlar üzerinde anlaşabileceğimizi umuyorum ”dedi.

TUI yalnız işletmeci mi olacak?

Şirket sadece tesislerin işleyişini yeniden biçimlendirmekle kalmayıp, aynı zamanda otelcilerin misafirlerin talep edeceği bir altyapı oluşturmasına, turistler tarafından tanınabilecek kendi görselleştirmesini sağlamasına yardımcı olmayı amaçlıyor.

Planlar ayrıca, satış teknikleri konusunda çalışanlara yönelik eğitim ve eğitimleri, gerekli malzeme ve kaynakları temin etmeyi içermektedir.

Açıklamalara göre, şu anda grup; Soçi, Adler ve Loo’daki üç otelle sözleşmeler imzalanma sürecinde. Anapa ve Gelendzhik’teki konaklama tesisleri ile görüşmeler sürüyor. TUI Rusya, rekreasyon konseptli otellerin sayısını 10’a çıkarma planları var.

Bir yanıt yazın