İngiltere’de ABTA’dan çağrı: Acil hükümet eylemi gerekiyor

İngiltere turizminin en örgütlü turizm birliği ABTA, küresel seyahat endüstrisinin koronavirüs krizini takiben daha sürdürülebilir bir şekilde yeniden inşa etme fırsatı ve sorumluluğuna sahip olduğunu, ancak Birleşik Krallık Hükümeti’nin acil eyleminin tüketici güvenini artırmaya yardımcı olmak için kritik olduğunu söyledi.

ABTA, yıllık Seyahat Konvansiyonunda, koronavirüs krizinin denizaşırı seyahatler üzerindeki etkisini gösteren yeni rakamlar ortaya koydu.

2020’de İngilizler yurtdışına çıktı mı?

Buna göre insanların sadece % 15’i Şubat ve Temmuz 2020 arasında yurtdışında tatil yaptı.
Bu oran 12 aylık dönemde % 51 ve bir önceki yıla göre % 64’tü.

İngiliz turistlerin yarısından fazlası (% 53) geçen yıl bir önceki yıla göre daha az yurtdışı tatil yaptığını belirtirken,% 87’si koronavirüs nedeniyle daha az tatil yaptığını söyledi.

Tavsiyeler kafa karıştırıyor mu?

Bu dönemde; uluslararası seyahatlerle ilgili olarak, insanların % 93’ü yabancı ofis seyahat tavsiyelerinden ve son dakika değişikliklerinden endişelendi. Yüzde 80’i de ne zaman karantinaya almak zorunda kalacağından korku duydu.

İngiltere turizme destekte yavaş mı kaldı?


ABTA ve turizmcilerin, genel destek önlemlerinin; bazı seyahat işletmelerine nefes alma alanı sağlasa da, krizin başlangıcından bu yana sektörün istediği özel desteğe göre hareket etmekte çok yavaş davranıldığı vurguladı.

İngiliz turizmci ne istiyor?

Ülkede iyileşmeye yardımcı olmak için daha fazla hibe de dahil olmak üzere özel destek olmadan, özellikle seyahat acenteleri önümüzdeki birkaç ay içinde çok zor durumda olacağı ileri sürülürken, işletmelerin yaklaşık bir yıldır hiçbir gelir sağlayamadığı vurgulandı.

31 Aralık 2020’deki geçiş döneminin sona ermesi yaklaşırken, Hükümetin desteğinin daha da kritik olduğunu belirten turizmciler, 2021’de seyahat endüstrisinin daha da fazla kesintiye uğramasını önlemek için daha fazla netlik gerekiyor, dedi.

255 ABTA üyesinin görüşlerini kullanarak yapılan ankete göre; işletmelerin yüzde 60’ı, 2022’de kilitlenme öncesi yaşanan rezervasyon hacimlerine ve değerlerine dönmeyi bekliyor.

Bir yanıt yazın