Rusların kış turizmi merkezlerine ilgisi artıyor mu?

Avrupa kapalı olunca talep Türkiye’ye odaklandı

Bu yılki kış turizmi döneminde pek çok Avrupa ülkesi ile sınır hala kapalı olan Rusya’da turistler Türkiye’deki kayak merkezleriyle daha fazla ilgilenmeye başladı.

En popüler tatil köyleri arasında Erciyes, Uludağ, Palandöken’in olduğunu söyleyen operatörler, Yeni Yıl tatilleri için geçen yılın aynı dönemine göre % 50 daha fazla tur rezerve edildiğini belirtiyorlar.

Coral Travel’in planı ne?

Coral Travel PR departmanı başkanı Marina Makarkova, Interfax-Tourism’e verdiği demeçte; “Türkiye’de kayak konusuna ilgi var, üstelik turistler geçen yıldan daha önce faaliyet göstermeye başladı ki bu anlaşılabilir bir durum. Avrupa ülkeleri henüz mevcut değil.Yeni Yıl tatilleri için geçen yılın aynı dönemine göre% 50 daha fazla tur rezerve edildi.”dedi.

Türkiye’de 15 kayak merkezi var. Rusya Tur Operatörleri Birliği (ATOR), Rusların bu ülkedeki kış tatillerine olan ilgisinin artacağına inanıyor, çünkü tatil köylerindeki oteller, turistlerimizin alışkın olduğu yüksek düzeyde hizmet sunarken, fiyatlar Avrupalı’lardan çok daha düşük. Bazı tur operatörleri bu yıl İstanbul’a düzenli ulaşım esasına göre Türkiye’de kayak tatili sunmayı planlıyor.

Yeni uçuşlar konacak mı?

Royal Flight uçuşlarında Moskova’dan Kayseri’ye (Erciyes) uçuş programı 27 Aralık’ta başlayacak ve 18 Mart 2021’e kadar sürecek. Kalkışlar Salı ve Pazar günleri gerçekleştirilecek. Moskova’dan Erzurum’a (Palandöken) uçuşlar 26 Aralık – 17 Mart Çarşamba ve Cumartesi günleri planlanıyor. Ayrıca St.Petersburg kalkışlı Erzurum’a uçuş programı da planlanan seferler 3 Ocak – 28 Mart Cumartesi günleri gerçekleştirilecek.

Rus tatilci için İstanbul daha önemli pozisyonda

Tur operatörünün yenilikleri arasında İstanbul yakınlarındaki Uludağ kayak merkezlerine ve Köroğlu dağlarındaki Kartalkaya turları yer alıyor. Moskova, St. Petersburg, Rostov ve Kazan’dan uçuşlar planlanıyor.

Öte yandan Uludağ, İstanbul’a yakın olduğu için en popüler kayak merkezi konumunda. Oraya giden birçok turist kayak ve gezi tatillerini birleştirebiliyor.

Bir yanıt yazın