TURİZMDE GELECEK TREND ARKADAŞ VE AKRABALAR Mİ?

VFR neden öne çıkacak?

Önde gelen bir veri ve analiz şirketi olan GlobalData, COVID-19 nedeniyle bir yıllık sıkı karantina önlemlerinin ardından aile ve arkadaşlarla (VFR) yeniden bağlantı kurma arzusunun muhtemelen 2021’de bir tatil kaçamağından daha büyük ve bu nedenle seyahatin iyileşmesindeki gücünün hafife alınmaması gerektiğini söylüyor.

VFR nasıl büyüyecek?

GlobalData Analisti Johanna Bonhill-Smith, Arkadaş ve akraba ziyareti (VFR) seyahatinin, 2021-25 yılları arasında geçen yıla göre %17’lik bir bileşik yıllık büyüme oranı ile daha yüksek bir büyüme yaşayacağını görüyoruz. Eğlence, aynı zaman periyodu arasında % 16.4’lük bir artışla büyüyor. VFR, uluslararası eğlence kaçamaklarının sayısını geçmeyecek olsa da, 2025 yılına kadar bu amaçla yapılması beklenen 242 milyon uluslararası kalkışla seyahatin toparlanmasında hayati bir rol oynayacak, dedi

Ciddiye alınmalı

GlobalData’nın 2019 3. Çeyrek tüketici anketinde küresel katılımcılar tarafından (%46) 2019’da VFR, en sık kullanılan ikinci tatil oldu. Sadece “güneş ve plaj kaçamakları”ndan sonra ikinci sıradaydı (%58).

Bir yıllık seyahat kısıtlamaları ve evde daha fazla zaman, tipik güneş, deniz ve kum tatili arzusunun güçlü olacağı anlamına gelse de, aile ve arkadaşları ziyaret etmek şu anda birçok insan için daha büyük bir öncelik olabilir.

Bir yanıt yazın