NADİR ALPASLAN: “TÜRKİYE’YE TALEP KONUSUNDA BİR ENDİŞEMİZ YOK”

Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Nadir Alpaslan, Türkiye’ye yönelik turizm talepleriyle ilgili olarak, Rusya ve Avrupa ülkelerinden Türkiye’ye dönük yoğun bir tatil talebi olduğuna dikkat çekerek, “Talep konusunda bir endişemiz yok” diye konuştu.

Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın organizasyonuyla 89 ülkenin büyükelçisi Antalya’da ağırlanıyor. Türkiye’nin güvenli tatil için aldığı önlemleri yerinde inceleyen büyükelçiler, bu gözlemlerini ülkelerine iletecek. Konuyla ilgili açıklama yapan Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Nadir Alpaslan, Türkiye’ye dönük güveni büyükelçilerde gördüklerini söyledi.

Açıklamasında Güvenli Turizm Sertifika Programı’nın sürekli hale geleceğini ifade eden Alpaslan, Türkiye’ye yönelik turizm talepleriyle ilgili olarak, Rusya ve Avrupa ülkelerinden Türkiye’ye dönük yoğun bir tatil talebi olduğuna işaret etti.

Alpaslan, temmuzda yeterli turist gelmemesi durumunda Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın nitelikli turist getirmek için B ve C planı hazırladığı yaptığını açıkladı.

Aşı olan kişi sayısının artması ve vaka sayılarının azalmasına paralel olarak Türkiye’ye talep artışı olacağını dile getiren Alparslan, ”Bu süreç 10, 15, 20 gün bir müddet uzayabilir. Başta Rusya ve Avrupa olmak üzere ülkemize yoğun bir talep var. Talep konusunda bir endişemiz yok” diye konuştu.

Bir yanıt yazın